Items where Author is "Alili, Imer"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Number of items: 4.

Alili, Imer (2021) PHILOLOGY AND PHILOLOGISM IN THE ALBANIAN AREA OF MACEDONIA. International Journal of Albanology, 8 (15-16). pp. 89-99. ISSN 2545-4919

Alili, Imer (2020) SFIDAT E PËRKTHIMIT SOT PËRKTHIMI DHE NDIKIMI I TIJ NË SHKENCË DHE SHOQËRI. FILOLOGJIA, 8 (13-14). pp. 38-43. ISSN 2671-3012

Alili, Imer (2019) CA REFLEKTIME GJUHËSORE PËR ECURINË E NATYRSHME TË SHQIPES. ALBANOLOGJIA International Journal of Albanology, 6 (11-12). pp. 85-95. ISSN 2545-4919

Alili, Imer (2019) THE OBJECTIVES AND FEASIBILITY OF LINGUISTICS IN THE MODERN ERA AND THE ROLE OF THE ALBANIAN LANGUAGE IN CONTEXT. FILOLOGJIA International Journal of Human Sciences, 7 (11-12). pp. 92-97. ISSN 2671-3012

This list was generated on Sun Dec 10 07:54:32 2023 CET.