Items where Author is "DURMISHI, Izmit"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Jump to: Article
Number of items: 5.

Article

DURMISHI, Izmit (2020) KONTRIBUTI I RAMI MEMUSHAJT PËR SHQIPEN STANDARDE. FILOLOGJIA, 8 (13-14). pp. 44-51. ISSN 2671-3012

DURMISHI, Izmit (2020) SI E FLASIM DHE SI E SHKRUAJMË SHQIPEN SOT?! ALBANOLOGJIA, 7 (13-14). pp. 76-85. ISSN 2545-4919

DURMISHI, Izmit (2019) KONTRIBUTI I VOJISLLAV DANÇETOVIQIT PËR PRAPASHTESAT E EMRAVE TË SHQIPES ME KUPTIM ZVOGËLUES. ALBANOLOGJIA International Journal of Albanology, 6 (11-12). pp. 79-84. ISSN 2545-4919

DURMISHI, Izmit (2018) BIBLIOGRAFIA E PUNIMEVE TË BOTUARA TË GJUHËSISË DHE LETËRSISË NË REVISTËN „FILOLOGJIA“ 2013-2017. FILOLOGJIA International Journal of Human Sciences, 6 (9-10). pp. 91-102. ISSN 2671-3012

DURMISHI, Izmit (2018) KONGRESI I MANASTIRIT – NGJARJE MADHORE PËR NJËSIMIN E ALFABETIT TË SHQIPES. ALBANOLOGJIA International Journal of Albanology, 5 (9-10). pp. 22-26. ISSN 2545-4919

This list was generated on Wed Jun 7 07:35:51 2023 CEST.