Items where Author is "Muhadri, Besim"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Jump to: Article
Number of items: 4.

Article

Muhadri, Besim (2021) E DREJTA ZAKONORE SHQIPTARE DHE KONTRIBUTI I EDITH DURHAMIT, MARGARET HASLUCKUT DHE I KAZUHIKO YAMAMOTOS NË STUDIMIN E SAJ. International Journal of Albanology, 8 (15-16). pp. 35-43. ISSN 2545-4919

Muhadri, Besim (2020) GJEKË MARINAJ: POETI I SHQUAR I DIASPORËS SHQIPTARE NË AMERIKË. ALBANOLOGJIA, 7 (13-14). pp. 145-152. ISSN 2545-4919

Muhadri, Besim (2019) PERIODIZIMI I LETËRSISË SHQIPTARE SIPAS KONCEPTIT TË AKADEMIK REXHEP QOSJES DHE QËNDRIMI NDAJRIKTHIMI TË TË “PËRJASHTUARVE” NGA LETËRSIA. ALBANOLOGJIA International Journal of Albanology, 6 (11-12). pp. 113-119. ISSN 2545-4919

Muhadri, Besim (2019) LITERATURE OF ALBANIANS IN AMERICA AND ITS INTEGRATION IN NATIONWIDE LITERATURE. FILOLOGJIA International Journal of Human Sciences, 7 (11-12). pp. 34-42. ISSN 2671-3012

This list was generated on Fri May 20 22:09:17 2022 CEST.