Items where Author is "SULEJMANI, Berton"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Jump to: Article
Number of items: 6.

Article

SULEJMANI, Berton (2022) WHEN ARTICLES ABOUT THE FIRST ALBANIAN SCHOOL STARTED TO BE PUBLISHED IN THE NEWSPAPER “FLAKA E VËLLAZËRIMIT”. International Journal of Human Sciences, 10 (17-18). pp. 8-15. ISSN 2671-3012

SULEJMANI, Berton (2022) SOME SYNTAX FEATURES IN MITRUSH KUTELI’S PROSE. Albanologjia- International Journal of Albanology, 9 (17-18). pp. 10-15. ISSN 2545-4919

SULEJMANI, Berton (2021) EMRAT E VENDEVE NË TABELAT RRUGORE NË RMV. International Journal of Albanology, 8 (15-16). pp. 9-15. ISSN 2545-4919

SULEJMANI, Berton (2020) “SINTAKSË E GJUHËS SHQIPE (përbërësit sintaksorë)” “PARAFJALËT E SHQIPES STANDARDE”. ALBANOLOGJIA, 7 (13-14). pp. 22-26. ISSN 2545-4919

SULEJMANI, Berton (2019) AKADEMIK KOLEC TOPALLI, NJË PERSONALITET I SHQUAR I SHKENCAVE ALBANOLOGJIKE. ALBANOLOGJIA International Journal of Albanology, 6 (11-12). pp. 54-58. ISSN 2545-4919

SULEJMANI, Berton (2018) EMRI SHKUP, MANASTIR E TETOVË NË TEKSTET SHKOLLORE TË VITEVE 1980 – 1989 DHE PAS VITIT 1991 NË MAQEDONI. FILOLOGJIA International Journal of Human Sciences, 6 (9-10). pp. 27-31. ISSN 2671-3012

This list was generated on Thu May 30 16:50:42 2024 CEST.