Items where Author is "SHABANI, Emine"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Jump to: Article
Number of items: 7.

Article

SHABANI, Emine (2021) TRACES OF WRITTEN ALBANIAN. International Journal of Albanology, 8 (15-16). pp. 51-59. ISSN 2545-4919

SHABANI, Emine (2021) TIME AND SPACE IN GEORGE ORWELL NOVELS. International Journal of Human Sciences, 9 (15-16). pp. 65-72. ISSN 2671-3012

SHABANI, Emine (2021) UTOPIA AND DYSTOPIA OF ALDOUS HUXLEY ISLAND. International Journal of Human Sciences, 9 (15-16). pp. 73-77. ISSN 2671-3012

SHABANI, Emine (2020) INTERNET AND LITERATURE. FILOLOGJIA, 8 (13-14). pp. 26-32. ISSN 2671-3012

SHABANI, Emine (2020) TRAGJEDIA GRATË TROJANE NGA SENEKA, NJË KËNDVËSHTRIM I PËRGJITHSHËM. ALBANOLOGJIA, 7 (13-14). pp. 133-138. ISSN 2545-4919

SHABANI, Emine (2019) FIGURA E SKËNDERBEUT TE SHKRIMTARËT E RILINDJES. ALBANOLOGJIA International Journal of Albanology, 6 (11-12). pp. 20-25. ISSN 2545-4919

YMERAJ, Ermira and SHABANI, Emine (2018) SHTRESIMET NARRATIVE DHE VEÇORITË NË DISA ROMANE TË PETRO MARKOS, ERNEST HEMINGWAY-IT DHE ERICH MARIA REMARQUE. FILOLOGJIA International Journal of Human Sciences, 6 (9-10). pp. 41-49. ISSN 2671-3012

This list was generated on Sat May 21 05:32:46 2022 CEST.